Biologické hodiny spánek a melatonin. Melatonin je hormon. Není bylina, vitamin nebo minerální látka.

Spánek bez domova
Je Melatonin dobré vzít jako pomoc s mým spánkem?

Takže přesně, co je melatonin ?

Melatonin je hormon. Není bylina, vitamin nebo minerální látka. Hormony jsou přirozeně produkovány v lidském těle, jak je budete potřebovat. To znamená, že je velmi nepravděpodobné, že někdo má melatonin nedostatek. Zatímco melatonin mohl být považován přirozené, ve většině případů to nepochází ze země. Existují výjimky - jídla, která obsahují melatonin v nich - ale to je jiný typ než to, co melatonin je produkován v mozku.

Vaše hladina melatoninu může být testována s krevní testy, moči nebo slin test. Pokud se obáváte, že vám může být ve skutečnosti nedostatkem melatoninu, zeptejte se svého lékaře ohledně testování. Melatonin je produkován epifýzou a vysílá signál k regulaci spánku - probudí cyklus spánku centru mozku. Zajímavé je, že je melatonin také produkován v sítnici, kůži a gastrointestinálního traktu, ale to není to, co melatoninu ovlivňuje vaše biologické hodiny spánku.

To je opravdu důležitá věc, kterou by měli pochopit, o melatoninu: Melatonin je regulátor spánku a tělových hodin regulátor, ne spánkový iniciátor. Melatonin pracuje s vašimi biologické hodiny tím, že řekne vašemu mozku, když je čas spát. Melatonin nezvýší váš spánek nebo potřeba spánku.

Melatonin je nazýván "Vampire hormonů", protože to je především ve tmě a potlačený světlem. Hladiny melatoninu vašeho zvýšení uprostřed noci a postupně klesat, v noci se změní na ráno, takže vystavení světlu před spaním mohou tlačit vaše biologické hodiny ve špatném směru, takže melatoninu neúčinné.

Melatonin léčí poruchy cirkadiánní rytmus (kde budete spát správné množství minut, ale vaše tělo hodiny v nesprávný čas), práce na směny Poruchy spánku a ranní probuzení - všechny věci, které se zabývají načasování vaši potřebu spánku. Melatonin není považován za efektivní léčbu nespavosti.

Melatonin ve formě tablet nefunguje jako vaše tělo přirozeně vyrábí melatonin, ale účinky mozek v nárazech a rychle opouští systém, místo toho pomalu stavět-up a pomalý wash-out, že vaše tělo je přirozeně produkovaný melatonin zkušenosti.

Správné dávkování melatoninu může být problém. Podle výzkumu provedeného na MIT, správné dávkování melatoninu pro to, aby byly účinné, je 0,3-1.0 mg. Mnoho komerčně dostupných forem melatoninu jsou ve třech až 10 násobku částky vaše tělo bude potřebovat. Ve skutečnosti, tam je nějaký důkaz, že vyšší dávky mohou být méně účinné. V Evropě, má melatonin při velmi vysokých dávkách byly použity jako antikoncepční prostředek.

Melatonin může mít nežádoucí účinky. Melatonin (dva až tři miligramy nebo vyšší), má vedlejší účinky:

Bolesti hlavy
Nevolnost
Next-denní vrávoravost
Hormonální výkyvy
Živé sny a noční můry

Melatonin také mohou mít problémy s bezpečností. Zatímco melatonin je k dispozici přes-the-counter, v USA a Kanadě, melatonin je k dispozici pouze na lékařský předpis - nebo vůbec ne, v některých zemích. V USA je melatonin prodává jako potravinový doplněk, nikoliv lék, takže až do nedávné doby, melatonin nebyl předmětem stejných čistoty pravidla a normy, jak léky na předpis. V červnu 2010, nová FDA pravidla vstoupila v platnost, které vyžadují všechny doplňky stravy pro dosažení souladu s "správné výrobní praxe", mezi které patří dodržování norem při výrobě a označování.

Takže co to všechno znamená, pokud si chcete vyzkoušet melatonin jako doplněk? Melatonin se ukázalo být v bezpečí u zdravých lidí při použití po dobu až tří měsíců na správné dávkování.

Když se užívá několik hodin před spánkem může posunout Melatonin biologické hodiny dříve, takže lepší prostředí pro usínání a probouzení na čas.
Když se užívá ve správné dávce (0,3 - 1 mg), to může být efektivní pro pracovníkům na směny a lidé s cirkadiánní poruchy.
Nicméně, většina Melatonin prodával přes pult je zabalen v dávkách od jeden miligram na 10 miligramů, u většiny dávek obsahujících zdvojnásobit či ztrojnásobit částku, která je potřeba být efektivní pro obyvatelstvo, které budou mít prospěch z jeho používání.

Další možná použití pro Melatonin:
Jako anti-oxidant působí Melatonin na volné radikály. To může snížit škody způsobené Parkinsonovou nemocí, a mohou mít anti-stárnutí.
U starších pacientů, se ukázalo, že někteří slibují v řízení typu nespavosti tzv. ranní probuzení, ale tato oblast potřebuje více studia a nebere v úvahu, léky, které mohou interagovat s melatonin.

Opatrnosti je třeba při použití Melatoninu: 
Měl by být používán pod vedením lékaře a odborné spánkové laboratoře.
To by měly být použity na správné dávkování.
Je třeba vzít asi 90 minut před světly ven. (ten překladač...rozumíte?) před zhasnutím světla!
Měl by být použit pro krátkou dobu (méně než tři měsíce).
To by mělo nikdy být použit v kombinaci s jinými léky navozující spánek.
To by nikdy neměl být používán s alkoholem.
To by nikdy neměl být používán u dětí mladších než 18 let.
Tam jsou možné interakce efekty, které by mohly změnit účinnost vaší aktuální léčebného režimu.

K dispozici jsou nové a vzrušující experimenty s náplastí na dodávku melatonin pro použití do směny zaměstnance, a jiní, kteří mají pracovní prostředí, které dal své pravidelné cirkadiánní hodiny na zkoušku. Tart třešně obsahují přírodní melatoninu , a tam je výzkum ukazují, že pití koláč třešňový džus může pomoci s nespavostí. Tam jsou vitaminy a minerální látky - vitamin D, B vitaminy, kyselina listová a vápník - to bylo prokázáno, že pomáhají jak s energií a relaxace.

Na konci dne (žádná slovní hříčka určena), vaše první linii obrany na problémy se spánkem, je dobré zdraví a dobrá spánková hygiena. Ať je to zvyk připravit vaše tělo a vaše mysl na konci každého dne se dostat zbytek, který potřebujete. Zkuste to dřív, než si začít hledat něco jiného. A když budeš dělat vypadat, buďte opatrní.

Obecná rozprava k melatoninu:
Jeho hladiny jsou silně závislé na střídání světla a tmy.

Melatonin se také podílí na regulaci celoročního rytmu, tj. střídání období léta a zimy. Ačkoliv je tato funkce u člověka, na rozdíl od jiných živočichů, výrazně potlačena, snížená produkce melatoninu regulovaná rovněž délkou světelného dne se podílí na odbrzdění produkce pohlavních hormonů v jarním období.

Většina funkcí melatoninu je zprostředkována přes melatoninové receptory, ostatní působení se vysvětluje jeho mimořádnou antioxidační aktivitou. Tímto způsobem patrně chrání jádro a mitochondriální DNA. Snížená hladina melatoninu u pracovníků na nočních směnách je považována za faktor pravděpodobně zodpovědný za zvýšený výskyt rakoviny .

Hlavní místo jeho tvorby je u člověka v šišince, odkud je uvolňován do krevního oběhu. Objevuje se také v oblasti sítnice nebo zažívacího traktu. Je tvořen z aminokyseliny tryptofanu a jeho produkce je řízena tzv. cirkadiánními hodinami v oblasti hypothalamu. Světelné záření (především pak o vlnové délce 484 nm – což odpovídá světlemodré barvě) jeho tvorbu snižuje , tma naopak jeho produkci podporuje.

Melatonin je jedním z nejdůležitějších spánkových regulátorů. Schopnost jeho tvorby se ale s narůstajícím věkem postupně snižuje. To může být považováno za jeden z důvodů zvýšeného výskytu nespavosti ve vyšším věku a u osob se sníženou hladinou melatoninu v krvi. Úprava jeho hladin pak na podkladě klinických studií vede u těchto osob k optimalizaci spánkového schématu a k jeho zvýšené kvalitě.

Zdroj: www.huffingtonpost.com/
K překladu použit Translator Google.

Oblíbené příspěvky

Štítky a MENU je tu všechno o nemocech i lidech....

Humor Komentáře Sociální sítě Vtipy Zdraví Medicina Životospráva a dlouhý život Credo Experto Google+ Psychiatrie a psychologie Co je psáno jak na to Civilizační nemoci Diskuze a debaty Psychosomatická medicina Google Krásné ženy Žít je tak krásné Poznámky G+ Humor v medicíně Legrace Ostatní Svobodný internet Osobnostní patologie Prevence a zdraví Sociální patologie Spánek a jeho poruchy Prevence Internet Léčivé rostliny Můj pohled na svět Novinky a zajímavosti Stáří Videa Blogeři sobě Diferenciální diagnostika Kardiovaskulární zdraví Pozitivní myšlení Úvod Alzheimerova choroba Tipy Demence Deprese Diagnostika manipulace Fotografie Historie Interna a kardiologie Kruh Užitečné příspěvky Metabolický syndrom Racionální výživa Vtipné okamžiky Zajímavosti moderní medicina Amerika Bylinky Cippolovy zákony stupidity Demokracie Dobrý vtip! Google AdSense Infekční nemoci Patologie Skupinová hloupost Vtipné a pozitivní České momenty Židovské Život v přírodě Dehydratace Dětské lékařství Inteligence Kodex internetového diskutéra MIKROBIOLOGIE O stárnutí a stáří Oční (ophthalmologie) Pravda Trpajzlíci Verše Virtuální prohlídka měst Ze života lékařů Závislosti Řešení problémů Americké zdravotnictví Asertivita Bolest Bolest u člověka BonaFides Civilizace Facebook Gastroenterologie Geek Geny a informace Hypertensní choroba Imunita Ledviny Lymeská Borelióza MUDr. Jan Hnízdil Nemoci prostaty Nemocný vypráví Neurologie Osobnost lékaře Prostata Radkin Honzák Renata Twitter VENEZUELA strach Afty Ateroskleróza Bohemian melody and songs Bylinky a spánek Cestovní medicina Citový mozek Dlouhá cesta Erotika na internetu Erythema migrans Expert v terénu Instinkty Karel Kryl Kemel Kopírování Laboratorní diagnostika Lež Meteorosenzitivita Mozek Myšlenka dne ORL Objevy Pirátství Placebo efekt Prof. Koukolík Psychoaktivní látky Psychologie Přátelství Rakovina prostaty (caP) Rath a sedmimilionová krabice Smazání Facebooku Statečnost Stomatologie Urologie Virosa Zdravotní pojištění emoce #školní zdravotní služba #dispensární péče #prevence #pediatrie 0 závisti ACTA Admin Anatomie Bioklimatologie Blogy Bršlice kozí noha Aegopodium podagraria L. Cholera Cholesterol Chřipka Deprivanti a deprivantství Diabetes mellitus Divizna velkokvětá Dna Dobrý voják Dětská obezita Febrilní křeče Florence and the Machine Glaukom Google Analytics Google Scholar Hepatologie Hyperpyrexie Konopí Kráťa Life at Google Literatura Lékař M.Parkinsoni Mikroorganismy Mozek a drogy Murphyho zákony Nefrologie Neuroanatomie a neurofysiologie bolesti Novinky Názory O dětství Paliativní medicina Pivo Porodnictví a gynekologie Poruchy vědomí Preexisting condition Premenstruační syndrom Psychopatie Příroda Příroda a zdraví Půst Sanitka Sokrates Stahování Steatóza jater Technické spekulace Twitter Frenzy USA Voda Václav Havel Vánoce Zahrady Ze života sestřiček Zrychlení počítače? Zácpa Obstipatio Zákon Závislost dezinformace pudy stres úzkost Škola Život s holou prdelí 7 000 000 Afektivní neurověda Akáty bílé Alergie Alicia Keys Alternativní medicina Antidepresiva Aristoteles Basshunter Beletrie Benedikt XVI. Bible Biochemie Bolesti nohou Bug Opera Bulvár Buněčné receptory Chirurgie Chronický únavový syndrom Cicero Dengue Diagnostika v oční medicině Domácí lékárna Dr WEB Dítě EKG Editace a styl psaní příspěvků Elektřina Elizabeth Blackwell Emergency Energie a my Epidemiologie Etnika Evropa Externí disk Filmy František Ringo Čech Freud Frustrace Fysiologie Fytoterapie G+ notifikace v Opeře GDX Access Gaudeamus igitur Hemagel Horečka Hudba Hunting Hyperkinetická porucha Hyperplasie prostaty Hypertenze Hypnotika Idiopathické In Vino Veritas Infekční koutky Ischemická choroba Jídlo a zdraví Kalium Kamenný most Karel Schwarzenberg Karikatura Kašel Klysma neboli klystýr Klávesové zkratky Koledy Kolokvium Lymeská Borrelióza Lásky čas Léky nové generace MEXICO MOTOROLA Droid RAZR MUDr. Plzák Maminka Manicko depresivní syndrom Marek Slabý Matka Med smrkový Meduňka Melatonin Mikrobiom Milenci Minerály Mobilní internet Moudrost Munchhausenův syndrom Muži a ženy Myslivost Narcistická porucha osobnosti Nefunkční bezpečnostní hláška Nemoc z líbání Nemoci dospívání Nemoci štítné žlázy Nikon Nobelovy ceny O chřipce obecně O jmelí O lásce Oldřich Vinař Optika Ostropestřec mariánský Ovoce Očkování Paměť Pepa Řepa Pesticidy Plynové jezírko s oxygenoterapií Policie Porucha metabolismu Poznáte je? Počítače a diagnostika Proces wuauclt.exe Prof. MUDr. Pavel Pafko Propedeutika Psychiatrická onemocnění Přetížení organizmu Rady a tipy Rickrolling Rodina Rozšíření Opery Rychlá pomoc Sametová revoluce Sanitka Mercedes veteran Schemer Screenshot Serenoa repens Sex Sex a zdraví Soubory .OGG Soukromí Speciální pedagogika Sport Sportovní lékařství Spánek a léky Street View Svoboda Sůl v potravě člověka TOPLekar.cz Teotihuacan The New York Times Tipy a návody Tonometry Toxiny Transplantace Trojský kůň Tráva Třezalka U bankomatu Unwand Veverka Veřejné mínění Vilcacora Vlídné slovo Vyhledávač Výchova WD My Passport YES WE CAN YouTube prof. MUDr František Koukolík prof. Matějček prohlížeč Opera psychoanalýza Čaj Šampaňské Školní zdravotní služba Švejk

Vybraný příspěvek

Ptačí zahrady jsou barevné a sdělují radost ze života...žít je tak krásné. Idioti nejsou dnes početnější než dříve - jsou jen vzdělanější a lépe organizováni.

Ptačí zahrady jsou barevné a sdělují radost ze života Veškerá radost, kterou svět obsahuje, přichází skrze přání štěstí pro druhé. Veškeré z...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...